ÎMPREUNĂ SCHIMBĂM VIITORUL!

Automatica SA – o echipă de generaţii

Automatica îşi leagă numele de cele mai importante obiective industriale ale Romaniei şi nu numai. Tradiţia cercetării-dezvoltării s-a menţinut vie, astfel încât, astăzi, generaţii de ingineri şi tehnicieni combină experienţa şi ingeniozitatea, racordaţi la o lume a tehnologiei în continuă schimbare.

Pentru pasionaţii de acest domeniu, indiferent de specializare sau vârstă, Automatica SA oferă cadrul afirmării calităţilor personale prin deschiderea spre nou, dar şi prin programele de pregătire profesională sau planurile de carieră.

Specializari: medie tensiune, joasă tensiune, SCADA, automatizări, echipamente industriale pentru cântărire şi dozare, roboţi industriali.

Clienţi: producţie de energie, utilităţi, industrii procesatoare, transporturi, construcţii, infrastructură, agricultură.

SUNTEM O ECHIPĂ

cariere3

Te incurajam sa iti depasesti potentialul si astfel sa contribui la creareea unor produse extraordinare in fiecare zi. Succesul echipei Automatica are la baza aportul fiecarui angajat iar colaborarea si munca in echipa este un element definitoriu in atingerea performantei.

CARIERĂ

cariere2

Viata este drum pe care dezvoltarea personala este la fel de importanta precum cariera profesionala. Iti oferim mediul in care sa iti desenezi traseul tau, sa iti dezvolti potentialul si sa contribui activ in inovatia, performanta  si fiabilitatea produselor Automatica!

PROFESIONIȘTI

cariere1

Suntem lideri in ceea ce facem si mereu in avantgarda. De aceea cautam profesionisti experimentati care isi doresc sa impinga limitele si duca povestea de success mai departe. Ca un profesionist in domeniu vei avea posibilitatea sa iti folosesti si sa-ti extinzi cunostintele chiar din prima zi.

Cerinte:
– studii superioare tehnice, preferabil electrotehnica sau energetica
– experienta in proiectarea si/sau echiparea tablourilor standard, de automatizare, debrosabile
– cunosterea solutiilor Schneider si/sau Eaton constituie un avantaj
– experienta in medii EX constituie un avantaj
– experienta manageriala in coordonarea proceselor de productie
– utilizator experimentat AutoCad, Caddy, MsOffice
– persoana organizata, atenta la detalii, cu o buna logica inginereasca
– limba engleza min nivel mediu, in special vocabular tehnic
– permis de sofer cat B

Descrierea jobului

Atributii:
– identificare sau optimizare solutii tehnice;
– elaborare scheme multifilare;
– intocmirea manualului de instructiuni si mentenanta;
– selectie aparataj;
– aplicarea procedurilor privind asigurarea calitatii, inclusiv teste;
– coordonarea echipei de productie;
– comunicarea eficienta cu departamentele de mentenanta, executie proiecte, aprovizionare;
– comunicarea cu alte parti interesate precum proiectant, beneficiar etc.

Beneficii:
– pachet salarial motivant corelat cu performantele;
– conditii de cazare excelente pentru personalul din alte orase;
– mediu de lucru dinamic cu un inalt nivel tehnic;
– programe de pregatire profesionala in tara si in strainatate.

Automatica SA angajeaza pentru fabrica din Voluntari specialist productie etichete. Postul se adreseaza unei persoane cu abilitati de utilizare a calculatorului, atenta la detalii si cu deprinderi practice astfel incat sa realizeze aplicare a etichetelor si marcajelor in mod estetic.

Candidatul ideal:
– Experienta 2 ani in domeniul productiei publicitare sau departamente specializate asemnatoare
– Cunostinte minime de operare programe de grafica vectoriala (Corel Draw)
– Cunostinte de manipulare si instalare autocolant, etichete, printuri, etc., cu o bună manualitate, atenție la detalii, responsabilitate
– Cunostinte sau experinta in domeniul electric si automatizari reprezinta un avantaj.
​- studii medii finalizate
– cunoasterea la un nivel mediu a limbii engleze
– abilitati la un nivel satisfăcător de utilizarea calculatorului: editare texte, tabele
– constituie avantaj: cunoștințele de DTP, operare cutter-plotter, gravura laser
– permis de conducere cat. B reprezinta un avantaj.

Responsabilitati:
– Introducere date si design grafica etichete conform lista primita
– Utilizarea masinii de gravat si a imprimantelor speciale
– Debitare etichete, lipire banda dubla adeziva, aplicare
– Instalare autocolante decupate, diferite forme si dimensiuni conform instructiuni
– Lucrul cu o paleta larga de materiale: Autocolant, Forex, Bond, ABS, Plexi, Kapa, PVC, Komatex
– Gestionarea stocurilor specifice, actualizare zilnica
– pregatirea graficii, monitorizarea productiei, asigurarea respectarii termenelor de livrare stabilite
– Intreținerea echipamentelor din gestiune.

Beneficii:
– Training si suport pentru diferite echipamente, tehnici de lucru sau programe de grafica folosite
– Transport asigurat la punctul de lucru.

Eşti la început de drum sau vrei să faci următorul pas în carieră? Te aşteptăm să faci parte din echipa AUTOMATICA!

Ne poti trimite CV-ul tau iar cand avem o pozitie potrivita pentru tine, te contactam.

Nota: CV-ul tau precum si datele de contact sunt date cu caracter personal iar prin expedierea lor iti oferi acordul pentru stocarea si utilizarea lor  in scopul procesului de recrutare. Mai multe despre acest lucru, aici.