Automatica SA angajează INGINER PROIECTARE MECANICĂ. Postul se adresează unui inginer cu experiența în domeniul mecanic și tehnologic, în general. Experiența relevantă în proiectarea structurilor din tablă și mecanisme cu aplicații în domeniul energetic constituie un avantaj esențial.

ATRIBUȚII:

  • Participă la ședințe de inginerie și alte întâlniri cu beneficiarul, la relevee și la definitivarea temei de proiectare;
  • Proiectează structuri mecanice, cu integrarea lor constructiva și funcționala completă în instalațiile în care se vor utiliza, conform temei de proiect;
  • Elaborează documentația tehnică pentru caiet de sarcini, memoriu tehnic, studiu de soluție, proiect tehnic, proiect – detalii de execuție și documentații de însoțire;
  • Participă la procesul tehnologic pentru execuție, acordă asistență la fabricație;
  • Acordă asistență tehnică departamentului vânzări și achiziții;
  • Evaluează ofertele tehnice ale furnizorilor de componente și subansambluri;
  • Efectuează vizite pe teren, antemăsurători, inspecții ale lucrărilor în curs, acorda asistență la verificări.

CERINTE:

  • Studii superioare: inginerie mecanică, mecatronică, TCM;
  • Limba engleză – nivel avansat, obligatoriu vocabular tehnic;
  • Cunoștințe de bază – obligatorii:
  1. Experiență în utilizarea produselor software CAD (Solidworks, PTC CREO, Siemens NX, Inventor, Solid Edge, Catia V5), experiență în Solidworks constituie un avantaj;
  2. Experiență în dimensionare și toleranțe;
  3. Sistem de dimensionare și toleranțe ISO;
  • Cunoștințe de uz general;
  1. Rezistența Materialelor și Mecanisme și organe de mașini;
  2. Tehnica sudării, structuri sudate – constituie un avantaj;
  3. Cunoașterea proceselor de fabricație și tehnologiilor de prelucrare;
  4. Experiența în utilizarea Pachetului MS Office.
  • Permis de conducere categoria B;
  • Abilitatea de a înțelege geometrii 3D complexe și realizarea lor;
  • Persoană energică, organizată, cu bune abilități manageriale;
  • Preocupare pentru calitate, respectarea termenelor și eficiența proceselor;
  • Gândire și orientare strategică;
  • Orientare către rezultat.

OFERTA:

  • Pachet salarial motivant și bonusuri;
  • Programe de specializare în țară și în străinătate;
  • Cultură organizațională centrata pe dezvoltarea profesională a angajaților;
  • Lucrul într-o echipa de proiectare de elita;
  • Pachet de relocare pentru personalul din alte localități.

Contact: Teodora Petre – teodora.petre@automatica.ro