Coordonator SecȚie ElectricĂ

Nivelul carierei

Senior (5-10 ani)

limbi vorbite

Engleză

locatie

București

Descriere

Automatica SA angajează, pentru Departamentul Producție, Coordonator Sectie Electrica. Postul se adreseaza unei persoane cu experientță în producția și/sau proiectarea de echipamente electrice JT, MT și excelente abilități manageriale.

Responsabilități

  • Analizează proiectele tehnice primite pentru comenzile de producție si comunică cu echipa de proiect;
  • Coordonează și îndrumă activitatea personalului din subordine în conformitate cu planul de producție;
  • Comunică periodic stadiul realizării producției;
  • Se asigură de respectarea tehnologiilor de fabricație, a proiectelor tehnice și a planurilor calității;
  • Răspunde de încadrarea în termenele de livrare a produselor realizate;
  • Asigură organizarea eficientă a personalului din subordine, monitorizarea performanțelor acestora și alte aspecte legate de managementul echipei;
  • Comunică eficient și colaborează cu servicii specializate precum SSM, mentenantță, proiectare, tehnologi, producție mecanică etc.

Postul este subordonat Managerului de Producție.

CERINȚE

  • Studii superioare în energetică/electrotehnică;
  • Experientă în coordonarea personalului din subordine;
  • Experiență într-o funcție similară de minim 5 ani;
  • Capacitatea de a citi proiectele tehnice și de a le transpune în producție;
  • Abilități de utilizare calculator: MS Office – nivel mediu;
  • Utilizarea Autocad/Eplan constituie un avantaj;
  • Cunoașterea componentelor electrice;
  • Persoană organizată, ordonată;
  • Excelente calități manageriale.

Beneficii

  • Pachet salarial motivant și bonusuri de performanță;
  • Program de training în țară și în străinătate;
  • Plan de dezvoltare a carierei și oportunităti de promovare;
  • Transport asigurat la punctul de lucru.