AUTOMATICA SA ANGAJEAZA: OPERATOR CNC

TELEFON: 0372.058.100

E-MAIL: resurse.umane@automatica.ro

Candidatul ideal

-          Studii medii profil tehnic, scoala profesionala sau liceu;

-          Cunostinte foarte bune de desen tehnic;

-          Bun organizator la locul de munca;

-          Abilitatea de a face modificari in programul CNC;

-          Cunostinte de operare si programare in sistemul de operare TRUBEND SI SAFAN.

-          Stantare - BOSHERT

Descrierea jobului

-          Stantarea si ambutisarea pieselor din fluxul tehnologic;

-          Indoirea si profilarea pieselor din productie, groase pana la 10mm;

-          Ruleaza programul CNC pe masina cu comanda numerica conform instructiunilor de operare si cu specificaţiile tehnice;

-          Măsoară şi verifică piesele folosind instrumentele de masură, conform cerintelor si specificaţiilor tehnice;

-          Masoara si verifica sculele aschietoare folosite in procesul de aschiere

-          Anunţă imediat Seful de echipa sau Coordonatorul de Productie cand identifica probleme tehnice referitoare la funcţionarea/ operarea maşinii CNC;

-          Se asigura ca toate produsele executate în proces indeplinesc condiţiile de calitate şi specificatiile tehnice;

-          Pastreaza in bune conditii de functionare atat masina CNC pe care o opereaza, cat si sculele, dispozitivele si echipamentele pe care le utilizeaza;

Efectueaza si pastreaza curatenia la masina CNC, inclusiv indepartarea periodica a spanului pentru a asigura buna functionare a acesteia.